O Kołobrzegu

Kołobrzeg to jedno z najpiękniejszych miast uzdrowiskowo-wypoczynkowych nad polskim Bałtykiem, nie bez powodu nazywane Perłą Bałtyku lub stolicą nadmorskich uzdrowisk. Panujący tu mikroklimat i atmosfera wypoczynku i relaksu sprawia, iż każdy z nas poczuje się naprawdę wyjątkowo. Już na początku XIX wieku przyjeżdżający tu turyści zaczęli dostrzegać i doceniać lecznicze właściwości licznie występujących tu wód solankowych, mineralnych i pokładów borowinowych. Dynamiczny rozwój obiektów uzdrowiskowych, sanatoriów i zakładów przyrodoleczniczych spowodował iż do tej pory Kołobrzeg pozostaje niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie.

W chwili obecnej Kołobrzeg to przede wszystkim turystyka, wypoczynek i rekreacja. To właśnie tu występują najpiękniejsze i największe piaszczyste plaże na polskim Bałtykiem. Ogromna ilość parków nadmorskich, parków miejskich, skwerów, fontann daj nam możliwość zażycia prawdziwego relaksu i odprężenia. Istnieje tu również wiele atrakcji dla osób pragnących spędzić aktywnie swój czas w plenerze. Duża ilość deptaków, promenady nadmorskiej, ścieżek zdrowia, tras pieszych i rowerowych sprawi iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kołobrzeg to również niezliczona ilość knajp, restauracji i kawiarni gdzie możemy posilić się najwykwintniejszymi potrawami z kuchni różnych stron świata.

Dynamiczny rozwój branży turystycznej i usług temu towarzyszących spowodował iż wiele osób wybiera Kołobrzeg jako miejsce swojego drugiego zamieszkania, stałego wypoczynku oraz miejsce do inwestycji. Kupując tu mieszkanie mamy pewność iż zainwestowane przez nas pieniądze przyniosą spodziewany zysk, gdyż Kołobrzeg to nie tylko rynek ogólnopolski ale także europejski. Kupnem nieruchomości i spędzeniem wolnego czasu zainteresowani są nie tylko nasi obywatele, ale także mieszkańcy Europy Zachodniej, głównie Niemiec, całej Skandynawii, Austrii a ostatnio także i Włoch.